T540D477M004AH85107280
- 型號描述:
470 μF Molded Tantalum Polymer Capacitor 4 V 2917 (7343 Metric) 40mOhm @ 100kHz
CAP TANT POLY 470UF 4V 2917
- 型號:
- T540D477M004AH85107280
- 品牌:
- KEMET
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Capacitance
- 470 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 4 V
- Type
- Molded
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 40mOhm @ 100kHz
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Lifetime @ Temp.
- 2000 Hrs @ 125°C
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- 2917 (7343 Metric)
- Size / Dimension
- 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.122" (3.10mm)