T521X156M075ATE035
- 型號描述:
15 μF Molded Tantalum Polymer Capacitor 75 V 2917 (7343 Metric) 35mOhm @ 100kHz
CAP TANT POLY 15UF 75V 2917
- 型號:
- T521X156M075ATE035
- 品牌:
- KEMET
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Features
- General Purpose
- Package / Case
- 2917 (7343 Metric)
- Size / Dimension
- 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Lead Spacing
- Ratings
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 35mOhm @ 100kHz
- Lifetime @ Temp.
- 2000 Hrs @ 125°C
- Manufacturer Size Code
- X
- Height - Seated (Max)
- 0.169" (4.30mm)
- Capacitance
- 15 µF
- Voltage - Rated
- 75 V