T521V107M016ATE050
- 型號描述:
100 μF Molded Tantalum Polymer Capacitor 16 V 2917 (7343 Metric) 50mOhm @ 100kHz
CAP TANT POLY 100UF 16V 2917
- 型號:
- T521V107M016ATE050
- 品牌:
- KEMET
數量:
- Capacitance
- 100 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 16 V
- Type
- Molded
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 50mOhm @ 100kHz
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Lifetime @ Temp.
- 2000 Hrs @ 125°C
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- 2917 (7343 Metric)
- Size / Dimension
- 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.079" (2.00mm)