T520H158M006ATE055
- 型號描述:
1500 μF Molded Tantalum Polymer Capacitor 6.3 V 2924 (7360 Metric) 55mOhm @ 100kHz
CAP TANT POLY 1500UF 6.3V 2924
- 型號:
- T520H158M006ATE055
- 品牌:
- KEMET
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Capacitance
- 1500 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 6.3 V
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 55mOhm @ 100kHz
- Operating Temperature
- -55°C ~ 105°C
- Lifetime @ Temp.
- 2000 Hrs @ 105°C
- Package / Case
- 2924 (7360 Metric)
- Size / Dimension
- 0.287" L x 0.236" W (7.30mm x 6.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.079" (2.00mm)