T520B227M006ATE070
- 型號描述:
220 μF Molded Tantalum Polymer Capacitor 6.3 V 1411 (3528 Metric) 70mOhm @ 100kHz
CAP TANT POLY 220UF 6.3V 1411
- 型號:
- T520B227M006ATE070
- 品牌:
- KEMET
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Features
- General Purpose
- Package / Case
- 1411 (3528 Metric)
- Size / Dimension
- 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 105°C
- Lead Spacing
- Ratings
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 70mOhm @ 100kHz
- Lifetime @ Temp.
- 2000 Hrs @ 105°C
- Manufacturer Size Code
- B
- Height - Seated (Max)
- 0.079" (2.00mm)
- Capacitance
- 220 µF
- Voltage - Rated
- 6.3 V