T496X106K035ATE1K0
- 型號描述:
10 μF Molded Tantalum Capacitors 35 V 2917 (7343 Metric) 1Ohm
CAP TANT 10UF 10% 35V 2917
- 型號:
- T496X106K035ATE1K0
- 品牌:
- KEMET
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Features
- Fail Safe with Built-in Fuse
- Package / Case
- 2917 (7343 Metric)
- Size / Dimension
- 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Lead Spacing
- Ratings
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 1Ohm
- Lifetime @ Temp.
- 2000 Hrs @ 85°C
- Manufacturer Size Code
- X
- Height - Seated (Max)
- 0.169" (4.30mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 10 µF
- Voltage - Rated
- 35 V