T495V107K010ATE100
- 型號描述:
100 μF Molded Tantalum Capacitors 10 V 2917 (7343 Metric) 100mOhm
CAP TANT 100UF 10% 10V 2917
- 型號:
- T495V107K010ATE100
- 品牌:
- KEMET
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Features
- General Purpose
- Package / Case
- 2917 (7343 Metric)
- Size / Dimension
- 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Lead Spacing
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 100mOhm
- Lifetime @ Temp.
- 2000 Hrs @ 85°C
- Manufacturer Size Code
- V
- Height - Seated (Max)
- 0.079" (2.00mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 100 µF
- Voltage - Rated
- 10 V