T491C476M006AT
- 型號描述:
47 μF Molded Tantalum Capacitors 6.3 V 2312 (6032 Metric) 1.6Ohm
CAP TANT 47UF 20% 6.3V 2312
- 型號:
- T491C476M006AT
- 品牌:
- KEMET
數量:
- Capacitance
- 47 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 6.3 V
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 1.6Ohm
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Lifetime @ Temp.
- 2000 Hrs @ 125°C
- Size / Dimension
- 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.110" (2.80mm)