T491A336K006AT
- 型號描述:
33 μF Molded Tantalum Capacitors 6.3 V 1206 (3216 Metric) 2.5Ohm
CAP TANT 33UF 10% 6.3V 1206
- 型號:
- T491A336K006AT
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Features
- General Purpose
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Lead Spacing
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 2.5Ohm
- Lifetime @ Temp.
- 2000 Hrs @ 125°C
- Manufacturer Size Code
- A
- Height - Seated (Max)
- 0.071" (1.80mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 33 µF
- Voltage - Rated
- 6.3 V