T356J107M010AT7301
- 型號描述:
100 μF Conformal Coated Tantalum Capacitors 10 V Radial, Disc 1Ohm @ 100kHz
CAP TANT RAD
- 型號:
- T356J107M010AT7301
- 品牌:
- KEMET
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Capacitance
- 100 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 10 V
- Type
- Conformal Coated
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 1Ohm @ 100kHz
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Lifetime @ Temp.
- Mounting Type
- Through Hole
- Package / Case
- Radial, Disc
- Size / Dimension
- 0.331" Dia (8.40mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.551" (14.00mm)
- Lead Spacing
- 0.200" (5.08mm)