T356A104K035AT
- 型號描述:
0.1 μF Conformal Coated Tantalum Capacitors 35 V Radial 26Ohm
CAP TANT 0.1UF 10% 35V RADIAL
- 型號:
- T356A104K035AT
- 品牌:
- KEMET
數量:
- Capacitance
- 0.1 µF
- Tolerance
- ±10%
- Voltage - Rated
- 35 V
- Type
- Conformal Coated
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 26Ohm
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Lifetime @ Temp.
- Mounting Type
- Through Hole
- Package / Case
- Radial
- Size / Dimension
- 0.177" Dia (4.50mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.339" (8.60mm)
- Lead Spacing
- 0.200" (5.08mm)