首頁 > KEMET代理商 > R75MR41504030J
影像僅供參考,以產品規格為準
R75MR41504030J
型號描述:
1.5 μF Film Capacitor 220V 400V Polypropylene (PP), Metallized Radial
CAP FILM 1.5UF 5% 400VDC RADIAL
型號:
R75MR41504030J
品牌:
KEMET
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Capacitance
1.5 µF
Tolerance
±5%
Voltage Rating - AC
220V
Voltage Rating - DC
400V
Dielectric Material
Polypropylene (PP), Metallized
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Radial
Size / Dimension
1.260" L x 0.512" W (32.00mm x 13.00mm)
Height - Seated (Max)
0.870" (22.10mm)
Termination
PC Pins
Lead Spacing
1.083" (27.50mm)