首頁 > KEMET代理商 > PHE840ER8100MR08R06L2
影像僅供參考,以產品規格為準
PHE840ER8100MR08R06L2
型號描述:
10 μF Film Capacitor 300V 760V Polypropylene (PP), Metallized Radial
CAP FILM 10UF 20% 760VDC RAD
型號:
PHE840ER8100MR08R06L2
品牌:
KEMET
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Capacitance
10 µF
Tolerance
±20%
Voltage Rating - AC
300V
Voltage Rating - DC
760V
Dielectric Material
Polypropylene (PP), Metallized
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Radial
Size / Dimension
1.614" L x 1.102" W (41.00mm x 28.00mm)
Height - Seated (Max)
1.693" (43.00mm)
Termination
PC Pins
Lead Spacing
1.476" (37.50mm)