PFR5561J63J11L4BULK
- 型號描述:
560 pF Film Capacitor 40V 63V Polypropylene (PP) Radial
CAP FILM 560PF 5% 63VDC RADIAL
- 型號:
- PFR5561J63J11L4BULK
- 品牌:
- KEMET
數量:
- Capacitance
- 560 pF
- Tolerance
- ±5%
- Voltage Rating - AC
- 40V
- Voltage Rating - DC
- 63V
- Dielectric Material
- Polypropylene (PP)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 100°C
- Mounting Type
- Through Hole
- Package / Case
- Radial
- Size / Dimension
- 0.283" L x 0.177" W (7.20mm x 4.50mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.236" (6.00mm)
- Termination
- PC Pins
- Lead Spacing
- 0.197" (5.00mm)