首頁 > KEMET代理商 > P410EE104M300CH101
影像僅供參考,以產品規格為準
P410EE104M300CH101
型號描述:
0.1 μF Film Capacitor 300V 1000V (1kV) Paper, Metallized Radial
CAP FILM RAD SAFETY EMI X1
型號:
P410EE104M300CH101
品牌:
KEMET
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1008 倍增量:1
Capacitance
0.1 µF
Tolerance
±20%
Voltage Rating - AC
300V
Voltage Rating - DC
1000V (1kV)
Dielectric Material
Paper, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Radial
Size / Dimension
1.201" L x 0.417" W (30.50mm x 10.60mm)
Height - Seated (Max)
0.634" (16.10mm)
Termination
PC Pins
Lead Spacing
1.000" (25.40mm)