首頁 > KEMET代理商 > EXV227M050A9PAA
影像僅供參考,以產品規格為準
EXV227M050A9PAA
型號描述:
220 μF 50 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 340mOhm @ 100kHz 5000 Hrs @ 105°C
型號:
EXV227M050A9PAA
品牌:
KEMET
交期:
7-10工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Capacitance
220 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
340mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.
5000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Polarization
Polar
Ratings
Applications
General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency
469 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
670 mA @ 100 kHz
Impedance
340 mOhms
Lead Spacing
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)