首頁 > KEMET代理商 > EXV226M016A9BAA
影像僅供參考,以產品規格為準
EXV226M016A9BAA
型號描述:
22 μF 16 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 1Ohm @ 100kHz 3000 Hrs @ 105°C
CAP ALUM 22UF 20% 16V SMD
型號:
EXV226M016A9BAA
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can - SMD
Size / Dimension
0.157" Dia (4.00mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Applications
Automotive
ESR (Equivalent Series Resistance)
1Ohm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.
3000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)
0.222" (5.65mm)
Capacitance
22 µF
Voltage - Rated
16 V
Impedance
1 Ohms
Ripple Current @ Low Frequency
112 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
160 mA @ 100 kHz