EXV107M016A9GAA
- 型號描述:
100 μF 16 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 520mOhm @ 100kHz 3000 Hrs @ 105°C
CAP ALUM 100UF 20% 16V SMD
- 型號:
- EXV107M016A9GAA
- 品牌:
- KEMET
- 點擊查看即時庫存
起訂量:1000
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Radial, Can - SMD
- Size / Dimension
- 0.248" Dia (6.30mm)
- Polarization
- Polar
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -55°C ~ 105°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- Ratings
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 520mOhm @ 100kHz
- Lifetime @ Temp.
- 3000 Hrs @ 105°C
- Surface Mount Land Size
- 0.260" L x 0.307" W (6.60mm x 7.80mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.222" (5.64mm)
- Capacitance
- 100 µF
- Voltage - Rated
- 16 V
- Impedance
- 520 mOhms