首頁 > KEMET代理商 > ESW127M025AE4AA
影像僅供參考,以產品規格為準
ESW127M025AE4AA
型號描述:
鋁質電解電容器 - 徑向插件式 25V 120uF 105C 3k Hour Radial
型號:
ESW127M025AE4AA
品牌:
KEMET
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
500
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can
Size / Dimension
0.248" Dia (6.30mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)
Ratings
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
3000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
0.669" (17.00mm)
Capacitance
120 µF
Voltage - Rated
25 V
Impedance
230 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency
215 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
430 mA @ 100 kHz