EST107M025AE3AA
- 型號描述:
100 μF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 380mOhm @ 100kHz 5000 Hrs @ 105°C
- 型號:
- EST107M025AE3AA
- 品牌:
- KEMET Electronics
- 交期:
- 7-12工作天
- 原廠包裝量:
- 1
- Capacitance
- 100 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 25 V
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 380mOhm @ 100kHz
- Lifetime @ Temp.
- 5000 Hrs @ 105°C
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- Polarization
- Polar
- Ratings
- Applications
- General Purpose
- Ripple Current @ Low Frequency
- 136 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 340 mA @ 100 kHz
- Lead Spacing
- 0.098" (2.50mm)
- Size / Dimension
- 0.236" Dia (6.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.492" (12.50mm)