首頁 > KEMET代理商 > ESL105M100AC3AA
影像僅供參考,以產品規格為準
ESL105M100AC3AA
型號描述:
1 μF 100 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 1.85Ohm @ 100kHz 8000 Hrs @ 105°C
CAP ALUM 1UF 20% 100V RADIAL TH
型號:
ESL105M100AC3AA
品牌:
KEMET
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can
Size / Dimension
0.197" Dia (5.00mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
0.079" (2.00mm)
Ratings
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.85Ohm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.
8000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
0.492" (12.50mm)
Capacitance
1 µF
Voltage - Rated
100 V
Ripple Current @ Low Frequency
52.5 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
105 mA @ 100 kHz