首頁 > KEMET Corporation代理商 > ESH225M450AH1AA
影像僅供參考,以產品規格為準
ESH225M450AH1AA
型號描述:
2.2 μF 450 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C
型號:
ESH225M450AH1AA
品牌:
KEMET Corporation
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:68 倍增量:1
Capacitance
2.2 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
450 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-25°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency
37 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
59.2 mA @ 10 kHz
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)
0.531" (13.50mm)