ESH106M400AH2AA
- 型號描述:
10 μF 400 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C
- 型號:
- ESH106M400AH2AA
- 品牌:
- KEMET Electronics
- 交期:
- 7-12工作天
- 原廠包裝量:
- 1
- Capacitance
- 10 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 400 V
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- Lifetime @ Temp.
- 2000 Hrs @ 105°C
- Operating Temperature
- -25°C ~ 105°C
- Polarization
- Polar
- Ratings
- Applications
- General Purpose
- Ripple Current @ Low Frequency
- 80 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 128 mA @ 100 kHz
- Lead Spacing
- 0.197" (5.00mm)
- Size / Dimension
- 0.394" Dia (10.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.669" (17.00mm)