首頁 > KEMET Electronics代理商 > ELG109M025AR3AA
影像僅供參考,以產品規格為準
ELG109M025AR3AA
型號描述:
10 mF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C
型號:
ELG109M025AR3AA
品牌:
KEMET Electronics
交期:
7-12工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:30 倍增量:1
Capacitance
10 mF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Polarization
Polar
Ratings
Applications
General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency
2.4 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
2.784 A @ 10 kHz
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Size / Dimension
0.984" Dia (25.00mm)
Height - Seated (Max)
1.457" (37.00mm)