EDT227M035S9PAA
- 型號描述:
220 μF 35 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 125°C
- 型號:
- EDT227M035S9PAA
- 品牌:
- KEMET
- 交期:
- 7-12工作天
- 點擊查看即時庫存
起訂量:10
倍增量:1
價格:
數量:
- Capacitance
- 220 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 35 V
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- Lifetime @ Temp.
- 2000 Hrs @ 125°C
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- Polarization
- Polar
- Ratings
- AEC-Q200
- Applications
- Automotive
- Ripple Current @ Low Frequency
- 180 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 257.143 mA @ 100 kHz
- Lead Spacing
- Size / Dimension
- 0.394" Dia (10.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.413" (10.50mm)
- Surface Mount Land Size
- 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)