EDT107M025S9HAA
- 型號描述:
100 μF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 125°C
CAP ALUM 100UF 20% 25V SMD
- 型號:
- EDT107M025S9HAA
- 品牌:
- KEMET
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Radial, Can - SMD
- Size / Dimension
- 0.248" Dia (6.30mm)
- Polarization
- Polar
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- Applications
- Automotive
- Lead Spacing
- Ratings
- AEC-Q200
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- Lifetime @ Temp.
- 1000 Hrs @ 125°C
- Surface Mount Land Size
- 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.315" (8.00mm)
- Capacitance
- 100 µF
- Voltage - Rated
- 25 V
- Ripple Current @ Low Frequency
- 70 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 100 mA @ 100 kHz