首頁 > KEMET代理商 > EDK476M035A9GAA
影像僅供參考,以產品規格為準
EDK476M035A9GAA
型號描述:
47 μF 35 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C
CAP ALUM 47UF 20% 35V SMD
型號:
EDK476M035A9GAA
品牌:
KEMET
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Capacitance
47 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Polarization
Polar
Ratings
Applications
General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency
70 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
87.5 mA @ 10 kHz
Lead Spacing
Size / Dimension
0.248" Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max)
0.222" (5.64mm)
Surface Mount Land Size
0.260" L x 0.307" W (6.60mm x 7.80mm)