首頁 > KEMET代理商 > EDK227M016A9HAA
影像僅供參考,以產品規格為準
EDK227M016A9HAA
型號描述:
220 μF 16 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C
型號:
EDK227M016A9HAA
品牌:
KEMET
交期:
6-10工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:1000 倍增量:1
Capacitance
220 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
16 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Polarization
Polar
Ratings
Applications
General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency
162 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
202.5 mA @ 10 kHz
Lead Spacing
Size / Dimension
0.248" Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)
Surface Mount Land Size
0.260" L x 0.307" W (6.60mm x 7.80mm)