首頁 > KEMET代理商 > CWR29HC476KCHC
影像僅供參考,以產品規格為準
CWR29HC476KCHC
型號描述:
鉭電容 - 固態 SMD T429 CWR29, Tantalum, MnO2 Tantalum, Military/High Reliability, 47 uF, 10%, 15 VDC, SMD, MnO2, Molded, Military Equivalent, Low ESR, C (0
型號:
CWR29HC476KCHC
品牌:
KEMET
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
100
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Features
High Reliability
Package / Case
2915 (7338 Metric)
Size / Dimension
0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Mounting Type
Surface Mount
Type
Molded
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing
ESR (Equivalent Series Resistance)
180mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.
Manufacturer Size Code
H
Height - Seated (Max)
0.125" (3.17mm)
Failure Rate
C (0.01%)
Grade
Military
Capacitance
47 µF
Voltage - Rated
15 V