CWR09NC105KB
- 型號描述:
1 μF Molded Tantalum Capacitors 50 V 2010 (5025 Metric) 6Ohm
CAP TANT 1UF 10% 50V 2010
- 型號:
- CWR09NC105KB
- 品牌:
- KEMET
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Features
- High Reliability
- Package / Case
- 2010 (5025 Metric)
- Size / Dimension
- 0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Type
- Molded
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Lead Spacing
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 6Ohm
- Lifetime @ Temp.
- Manufacturer Size Code
- E
- Height - Seated (Max)
- 0.065" (1.65mm)
- Failure Rate
- B (0.1%)
- Grade
- Military
- Capacitance
- 1 µF
- Voltage - Rated
- 50 V