首頁 > KEMET代理商 > CWR09NC105KB
影像僅供參考,以產品規格為準
CWR09NC105KB
型號描述:
1 μF Molded Tantalum Capacitors 50 V 2010 (5025 Metric) 6Ohm
CAP TANT 1UF 10% 50V 2010
型號:
CWR09NC105KB
品牌:
KEMET
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:2500 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Features
High Reliability
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Size / Dimension
0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Mounting Type
Surface Mount
Type
Molded
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing
ESR (Equivalent Series Resistance)
6Ohm
Lifetime @ Temp.
Manufacturer Size Code
E
Height - Seated (Max)
0.065" (1.65mm)
Failure Rate
B (0.1%)
Grade
Military
Capacitance
1 µF
Voltage - Rated
50 V