CKC33C664KCGLCAUTO7805
- 型號描述:
0.66 μF ±10% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 3640 (9110 Metric)
CAP CER 0.66UF 500V C0G/NP0 3640
- 型號:
- CKC33C664KCGLCAUTO7805
- 品牌:
- KEMET
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Features
- Low ESL, High Voltage, High Temperature
- Voltage - Rated
- 500V
- Package / Case
- 3640 (9110 Metric)
- Temperature Coefficient
- C0G, NP0
- Size / Dimension
- 0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C
- Applications
- Automotive
- Lead Spacing
- Ratings
- AEC-Q200
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.417" (10.60mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 0.66 µF