CKC21X912MDGACAUTO
- 型號描述:
9100 pF ±20% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 2220 (5750 Metric)
KC-LINK 2220 9.1NF 1000VDC C0G
- 型號:
- CKC21X912MDGACAUTO
- 品牌:
- KEMET
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Tolerance
- ±20%
- Lead Style
- Features
- Low ESL, Soft Termination, High Voltage, High Temperature
- Voltage - Rated
- 1000V (1kV)
- Size / Dimension
- 0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C
- Applications
- Automotive, Boardflex Sensitive
- Lead Spacing
- Ratings
- AEC-Q200
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.087" (2.20mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 9100 pF