CKC21C273KJGLCAUTO7805
- 型號描述:
0.027 μF ±10% 1700V (1.7kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 2220 (5750 Metric)
CAP CER 0.027UF 1.7KV C0G 2220
- 型號:
- CKC21C273KJGLCAUTO7805
- 品牌:
- KEMET
- 點擊查看即時庫存
起訂量:125
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Features
- Low ESL, High Voltage, High Temperature
- Voltage - Rated
- 1700V (1.7kV)
- Package / Case
- 2220 (5750 Metric)
- Temperature Coefficient
- C0G, NP0
- Size / Dimension
- 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C
- Applications
- Automotive
- Lead Spacing
- Ratings
- AEC-Q200
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- Failure Rate
- Capacitance
- 0.027 µF