CKC21C104KDGLC7805
- 型號描述:
0.1 μF ±10% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 2220 (5750 Metric)
CAP CER 0.1UF 1KV C0G/NP0 2220
- 型號:
- CKC21C104KDGLC7805
- 品牌:
- KEMET
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Features
- Low ESL, High Voltage, High Temperature
- Voltage - Rated
- 1000V (1kV)
- Package / Case
- 2220 (5750 Metric)
- Temperature Coefficient
- C0G, NP0
- Size / Dimension
- 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- Failure Rate
- Capacitance
- 0.1 µF