首頁 > KEMET代理商 > CKC21C104KDGLC7805
影像僅供參考,以產品規格為準
CKC21C104KDGLC7805
型號描述:
0.1 μF ±10% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 2220 (5750 Metric)
CAP CER 0.1UF 1KV C0G/NP0 2220
型號:
CKC21C104KDGLC7805
品牌:
KEMET
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:160 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Lead Style
Features
Low ESL, High Voltage, High Temperature
Voltage - Rated
1000V (1kV)
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
Ratings
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
Failure Rate
Capacitance
0.1 µF