CKC18C144KWGLCAUTO7805
- 型號描述:
0.14 μF ±10% 650V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
CAP CER 0.14UF 650V C0G/NP0 1812
- 型號:
- CKC18C144KWGLCAUTO7805
- 品牌:
- KEMET
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Features
- Low ESL, High Voltage, High Temperature
- Voltage - Rated
- 650V
- Package / Case
- 1812 (4532 Metric)
- Temperature Coefficient
- C0G, NP0
- Size / Dimension
- 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C
- Applications
- Automotive
- Lead Spacing
- Ratings
- AEC-Q200
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- Failure Rate
- Capacitance
- 0.14 µF