首頁 > KEMET代理商 > CK06BX104K
影像僅供參考,以產品規格為準
CK06BX104K
型號描述:
0.1 μF ±10% 100V Ceramic Capacitor BX Radial
CAP CER 0.1UF 100V BX RADIAL
型號:
CK06BX104K
品牌:
KEMET
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Bag
Tolerance
±10%
Lead Style
Straight
Features
Voltage - Rated
100V
Package / Case
Radial
Temperature Coefficient
BX
Size / Dimension
0.290" L x 0.090" W (7.37mm x 2.29mm)
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
High Reliability
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)
Ratings
Height - Seated (Max)
0.300" (7.62mm)
Thickness (Max)
Failure Rate
Capacitance
0.1 µF