CK05BX104K
- 型號描述:
0.1 μF ±10% 50V Ceramic Capacitor BX Radial
CAP CER 0.1UF 50V BX RADIAL
- 型號:
- CK05BX104K
- 品牌:
- KEMET
數量:
- Packaging
- Bag
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Formed Leads
- Features
- Voltage - Rated
- 50V
- Package / Case
- Radial
- Temperature Coefficient
- BX
- Size / Dimension
- 0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.29mm)
- Mounting Type
- Through Hole
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- High Reliability
- Lead Spacing
- 0.200" (5.08mm)
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- 0.200" (5.08mm)
- Thickness (Max)
- Failure Rate
- Capacitance
- 0.1 µF