CGP1C240JUSDDAWL50
- 型號描述:
24 pF ±5% 4000V (4kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
CER DISC 24PF 4000 SL 5%
- 型號:
- CGP1C240JUSDDAWL50
- Bag
- Tolerance
- ±5%
- Lead Style
- Formed Leads - Kinked
- Features
- High Voltage
- Voltage - Rated
- 4000V (4kV)
- Package / Case
- Radial, Disc
- Temperature Coefficient
- SL
- Size / Dimension
- 0.433" Dia (11.00mm)
- Mounting Type
- Through Hole
- Operating Temperature
- -25°C ~ 85°C
- Applications
- Bypass, Decoupling
- Lead Spacing
- 0.492" (12.50mm)
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- 0.630" (16.00mm)
- Thickness (Max)
- Failure Rate
- Capacitance
- 24 pF