CDR35BX474AKWS
- 型號描述:
0.47 μF ±10% 50V Ceramic Capacitor BX 1825 (4564 Metric)
CAP CER 0.47UF 50V 10% BX 1825
- 型號:
- CDR35BX474AKWS
- 品牌:
- KEMET
數量:
- Packaging
- Bulk
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Features
- Voltage - Rated
- 50V
- Package / Case
- 1825 (4564 Metric)
- Temperature Coefficient
- BX
- Size / Dimension
- 0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- High Reliability
- Lead Spacing
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.059" (1.50mm)
- Failure Rate
- S (0.001%)
- Capacitance
- 0.47 µF