CDR33BX104AKWS7185
- 型號描述:
0.1 μF ±10% 50V Ceramic Capacitor BX 1210 (3225 Metric)
CAP CER 0.1UF 50V BX 1210
- 型號:
- CDR33BX104AKWS7185
- 品牌:
- KEMET
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Features
- Voltage - Rated
- 50V
- Package / Case
- 1210 (3225 Metric)
- Temperature Coefficient
- BX
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- High Reliability
- Lead Spacing
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.059" (1.50mm)
- Failure Rate
- S (0.001%)
- Capacitance
- 0.1 µF