首頁 > KEMET Corporation代理商 > CBR06C160J5GACAUTO
影像僅供參考,以產品規格為準
CBR06C160J5GACAUTO
型號描述:
16 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
型號:
CBR06C160J5GACAUTO
品牌:
KEMET Corporation
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1316 倍增量:1
Capacitance
16 pF
Tolerance
±5%
Voltage - Rated
50V
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Features
High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Ratings
AEC-Q200
Applications
RF, Microwave, High Frequency, Automotive
Failure Rate
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)