CAS18C471JAGFC
- 型號描述:
470 pF ±5% 250VAC Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
SFTY 1812 470PF X1 250 / Y2 250
- 型號:
- CAS18C471JAGFC
- 品牌:
- KEMET
- 點擊查看即時庫存
起訂量:1000
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±5%
- Lead Style
- Features
- Voltage - Rated
- 250VAC
- Package / Case
- 1812 (4532 Metric)
- Temperature Coefficient
- C0G, NP0
- Size / Dimension
- 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- Safety
- Lead Spacing
- Ratings
- X1, Y2
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.087" (2.20mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 470 pF