CAS18C102KARFC
- 型號描述:
1000 pF ±10% 250VAC Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
CAP CER 1000PF 250VAC X7R 1812
- 型號:
- CAS18C102KARFC
- 品牌:
- KEMET
數量:
- Capacitance
- 1000 pF
- Tolerance
- ±10%
- Voltage - Rated
- 250VAC
- Temperature Coefficient
- X7R
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Features
- Ratings
- X1, Y2
- Applications
- Safety
- Failure Rate
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Package / Case
- 1812 (4532 Metric)
- Size / Dimension
- 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.110" (2.80mm)