C911U471KVYDAAWL20
- 型號描述:
470 pF ±10% 400VAC Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc
CAP CER 470PF 400VAC Y5P RADIAL
- 型號:
- C911U471KVYDAAWL20
- 品牌:
- KEMET
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Straight
- Features
- Voltage - Rated
- 400VAC
- Package / Case
- Radial, Disc
- Temperature Coefficient
- Y5P (B)
- Size / Dimension
- 0.315" Dia (8.00mm)
- Mounting Type
- Through Hole
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- Applications
- Safety
- Lead Spacing
- 0.394" (10.00mm)
- Ratings
- X1, Y1
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- Failure Rate
- Capacitance
- 470 pF