C911U470JVSDBAWL40
- 型號描述:
47 pF ±5% 400VAC Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
CAP CER 47PF 400VAC SL RADIAL
- 型號:
- C911U470JVSDBAWL40
- 品牌:
- KEMET
數量:
- Packaging
- Bulk
- Tolerance
- ±5%
- Lead Style
- Formed Leads - Kinked
- Features
- Voltage - Rated
- 400VAC
- Package / Case
- Radial, Disc
- Temperature Coefficient
- SL
- Size / Dimension
- 0.315" Dia (8.00mm)
- Mounting Type
- Through Hole
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- Applications
- Safety
- Lead Spacing
- 0.394" (10.00mm)
- Ratings
- X1, Y1
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- Failure Rate
- Capacitance
- 47 pF