C878BF35100AA0J
- 型號描述:
- CAP FILM 10UF 5% 470VAC RADIAL
- 型號:
- C878BF35100AA0J
數量:
- Packaging
- Bulk
- Tolerance
- ±5%
- Capacitance
- 10µF
- Package / Case
- Radial, Can
- Size / Dimension
- 1.378" Dia (35.00mm)
- Polarization
- Mounting Type
- Chassis, Stud Mount
- Operating Temperature
- -25°C ~ 85°C
- Lead Spacing
- 0.528" (13.40mm)
- Voltage Rating - AC
- 470V
- Voltage Rating - DC
- Height - Seated (Max)
- 3.150" (80.00mm)