C878AG35550AA0J
- 型號描述:
- CAP FILM 55UF 5% 470VAC RADIAL
- 型號:
- C878AG35550AA0J
- 品牌:
- KEMET
數量:
- Capacitance
- 55µF
- Tolerance
- ±5%
- Voltage Rating - AC
- 470V
- Voltage Rating - DC
- Dielectric Material
- Polypropylene (PP), Metallized
- Operating Temperature
- -25°C ~ 85°C
- Polarization
- Applications
- Motor Run
- Lead Spacing
- 0.528" (13.40mm)
- Size / Dimension
- 1.969" Dia (50.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 5.315" (135.00mm)