C751U102KSYDBA7317
- 型號描述:
1000 pF ±10% 440VAC Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc
CAP CER 1NF X1/Y1 440V/400V
- 型號:
- C751U102KSYDBA7317
- 品牌:
- KEMET
數量:
- Packaging
- Cut Tape (CT)
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Straight
- Features
- Voltage - Rated
- 440VAC
- Package / Case
- Radial, Disc
- Temperature Coefficient
- Y5P (B)
- Size / Dimension
- 0.472" Dia (12.00mm)
- Mounting Type
- Through Hole
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- Applications
- Safety
- Lead Spacing
- 0.394" (10.00mm)
- Ratings
- X1, Y1
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- Failure Rate
- Capacitance
- 1000 pF